|
Регионално такмичење из српског језика у Медицинској школи Бања Лука
У Медицинској школи, у Бањој Луци одржано је, 14. 3. 2026. године, Регионално такмичење из српског језика за ученике средњих школа, на којем су учествовали најбољи ученици из више школа регије. Такмичење је отворио директор Медицинске школе, Саво Прерадовић, пожеливши свим учесницима срећу на такмичењу и добар пласман. Такмичење је протекло у пријатној и радној атмосфери, а ученици су показали знање из области граматике, правописа, фонетике, акцентологије и историје српског језика. Након израде теста и рада Комисије, формирана је прелиминарна ранг-листа кандидата. Прво мјесто освојила је Ана Тешановић, ученица ЈУ Гимназија Бања Лука, са 77 бодова, под менторством професорке Сандријеле Касагић. Друго мјесто припало је Тамари Милановић, ученици ЈУ Гимназија Мркоњић Град, са 73 бода, чији је ментор професорка Тања Ступар. Треће мјесто освојила је Теодора Ђукић, ученица ЈУ СШЦ „Петар Кочић“ Шипово, са 69 бодова, под менторством професорке Ане Шумар. Ученица Медицинске школе, Романа Лазендић I7, освојила је 5. мјесто, што је најбољи резултат наших ученика. Њена колегиница, Клара Терман I7 освојила је 11. мјесто, а Давид Милошевић I2 освојио је 12. мјесто. На такмичењу су учествовали ученици из више средњих школа, међу којима су: Гимназија Бања Лука, Гимназија Мркоњић Град, СШЦ „Петар Кочић“ Шипово, Медицинска школа Бања Лука, Економска школа Бања Лука, Електротехничка школа „Никола Тесла“, СШЦ „Гемит-Апеирон“ и Техничка школа Бања Лука. Након објављивања резултата организовано је свечано уручење диплома најуспјешнијим ученицима, уз присуство професора и чланова комисије. Овај догађај још једном је показао значај његовања културе српског језика и подстицања талентованих ученика. Медицинска школа у Бањој Луци показала се као изузетан домаћин, пруживши учесницима пријатан амбијент и добру организацију такмичења. Регионално такмичење из српског језика за ученике средње школе, одржано је, 25.3. 2023. године с почетком у 10.00 часова, у Политехничкој школи, у Бањој Луци. Према званичном календару такмичења РПЗ-а, школа домаћин угостила је данас ученике из Бање Луке, Мркоњић Града и Челинца, који су у позитивној и такмичарској атмосфери показали знање и умијеће из српског језика. Представници РПЗ су професионално пружили техничку подршку реализацији овог такмичења. Радно и продуктивно је било данас у Политехничкој школи, а побједник овог нивоа такмичења је Гимназија Бања Лука. Слиједи Економска школа Бања Лука, Гимназија Мркоњић Град и остали пласирани учесници. |
НовостиАрхива
March 2026
Категорије
All
|








